Pod deštěm slov...

21. května 2010 v 18:41 | Atyiya, redaktorka |  Zlo aneb život studentský
Obrázok - Na mori
Článok - Pod deštěm slov
Rubrika - Zlo aneb život studentský
Autor: Atyiya


Kráčela deštěm. Nevěděla, kam jde. Věděla jen, že potřebuje přemýšlet. Přemýšlet asi není ten správný výraz, myšlenky jí teď zmateně víří v hlavě, takže není schopná sestavit jedinou souvislou myšlenku.

Za několik týdnů úspěšně ukončí svůj první rok na gymnáziu. Nikdy ji však nenapadlo, že stačí třičtvrtě roku, aby všichni odhodili své masky. Po necelém roce spadla clona předstírání. Kdysi si říkali 'dokonalá třída', svými hereckými výkony přesvědčili každého.
Stačilo však proniknout do jádra a zjistili jste, že tomu, co tam vládne se nedá říkat pohoda.Šikana a spory nebyly vyjímkou. Avšak, byli-li jste ti vyvolení, mohli jste si oddechnout a užívat si svého 'dokonalého' života. Proč by jste se měli zajímat o ty ostatní, o ty, kteří díky nim nemohou vzpomínat na prožité období s úsměvem.
Kdo je však těmto lidem oporou? Ostatní rádoby 'přátelé', nebo snad třídní učitek, který vidí pouze svou dokonalou třídu? Ne, jedině nejlepší přítel, který při vás stál vždycky, který s vámi snášel vše zlé.
Došli jsme na konec cesty, kdy jsme konečně volní a můžeme odhodit přetvářku. Avšak někteří lidé si své růžové brýle nechají na očích.
A proto, když dneska odcházela od své bývalé třídní, tak si po jejím rozloučením: "Ahoj a pozdravuj ostatní" řekla jen... "takže jenom Sáru"
Stále ještě prší...
Nemá cenu dumat nad rozlitým mlékem, minulost - ať už jakkoli zlá - musí být zapomenuta. Když opustíš staré křivdy a nezahořkneš, bude ti dopřáno jít vpřed, vstříct úsměvné budoucnosti.
... přestalo pršet a na obloze se objevila duha.

Život studenta není jednoduchý, ať už na základní škole, či po přechodu na školu střední.. nebuďme slepí, každý druhý je nebo byl obětí šikany,
To, že se člověk usmívá, neznamená, že je v pohodě.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama