Mistrovství světa v hokeji

3. června 2010 v 9:56 | Bee |  Šport
MS
Autor: Bee
Mistrovství světa


Situace kolem Mistrovství v hokeji se konečně uklidnila. Všichni věrní fanoušci už jakékoliv země věrně seděli u obrazovek svého televizoru, aby mohli podpořit svůj reprezentační tým, alespoň na dálku. Někteří jasný "Outsideři" překvapili svými výkony. Dánsko zřejmě překvapilo nejvíce. Postupem zápasů se výběr týmu snižovat až zbyly jen dva. Tým se modro-bílo-červenou vlajkou proti seveřanům. Nikdo by si nikdy nepomyslel, že se tyto dva týmu opět utkají ve finále (Připomínka Nagána 1998 - Zimní olympijské hry). Především po tom, co výběr českých hokejistů předváděl.


Ovšem pár zabloudilců, co k hokeji sedlo náhodně, tým odsuzovali. Proklínali, nevěřili. Ti opravdový fanoušci ve kterých se jistě chvílemi objevovali jisté pochyby, věřili. Dva prohrané zápasy na kontě... Jenže jsme překvapili, od zápasu s Lotyšskem jsme byli naprosto vyrovnaní se soupeřem. Drželi jsem krok. Byly snad výhry jen díky štěstí? Dvakrát úspěšné nájezdy. Ne, přeci v zadu nás kryje Tomáš Vokoun. To není náhoda.

Přišel rozhodující zápas se Švédskem, který byl naprosto napínavý až do svého konce. Nastal ten rozhodující večer, kdy šlo o všechno. Rusko či Česká republika? Seběvědomí Rusové šli do zápasu s nulou prohraných zápasů, měli velkou motivaci, aby vyhráli. Po jejich výhře by následoval Hattrick. Tři vyhraná mistrovství za sebou, které drží pouze Česká republika. Jenže Češi to zvládli, bruslili stejně rychle, bránili...

A hlavně vyhráli. Ano. Jsem Mistři světa roku 2010. Rusové jsou prohru nesli velmi těžce. Obdržené medaile za druhé místo ihned svlékli ze svého krku. Potupa a nevážení si soutěže! Zato Češi si své medaile hrdě dali na své hrudě.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama